My jsme

Kreativní
a konzultační Profesionálové

Společně s Vámi vytvoříme značku, na kterou budete nejen pyšní, ale hlavně přispěje k prosperitě Vašeho podnikání. Jsme odborníci na marketingový mix, online marketing a brand management.

Co všechno umíme?

click

Kdo jsme

Jsme uskupení kreativců, marketingových veteránů a reklamních vizionářů. Umíme budovat marketingové strategie a v souladu s kreativou vytvořit plán komunikačních platforem, podporující jeden cíl: komunikovat Vaši značku efektivně a autenticky v jazyce, na který Vaši zákazníci budou reagovat. Brand management je naše oblíbená disciplína.

Marketingový mix

Jinak řečeno – marketingový mix zahrnuje všechny aktivity, které firma vyvíjí, aby vzbudila poptávku po svých výrobcích a službách. Aby zákazník nakupoval, je potřeba mu nabídnout správný produkt za správnou cenu dostupným způsobem. A ještě ho informovat o tom, že produkt existuje.

Marketingový mix tvoří čtyři P:

  • Produkt (Product) – užitek výrobku, značka, balení, sortiment, kvalita, záruky, design, image výrobce, doplňkové služby.
  • Cena (Price) – zahrnuje nejen samotnou cenu, ale také náklady, různé velkoobchodní či maloobchodní ceníky, slevy, cenové akce, náhrady, možnosti úvěru či platební podmínky.
  • Distribuce (Place) – sem patří celá cesta produktu od výrobce k zákazníkovi, čili prodejní kanály, logistika, způsoby dopravy, dostupnost, prostředníci a zprostředkovatelé, i samotné místo prodeje, ať už se jedná o kamennou prodejnu, síť obchodních zástupců nebo e-shop.
  • Propagace (Promotion) – zastřešuje všechny nástroje, jejichž cílem je dát o produktu vědět, zaujmout, informovat zákazníka nebo budovat image firmy a značky. Reklama, Public Relations, podpora prodeje, sociální sítě, internetový marketing, šeptanda atd.

K čemu je to dobré v praxi?

Představte si marketingový mix jako jídelní stůl. Stolní deska je váš obchodní úspěch. A čtyři nohy představují čtyři P marketingového mixu. Stůl, který dobře plní svoji funkci, má všechny čtyři nohy na místě a přibližně stejně vysoké. Z čehož také plynou dvě nejčastější praktická využití.

Tím prvním je plánování. Ať už chcete uvést na trh nový produkt či službu, oslovit novou skupinu zákazníků, změnit jádro svého podnikání nebo „jen“ sestavujete marketingový plán na příští kalendářní rok. 4P vám poskytnou strukturu a umožní vám na nic nezapomenout.

Online marketing

Online marketing nebo také internetový marketing můžeme popsat jako jakoukoliv aktivitu, při které se používá internet k propagaci vlastní značky, produktů nebo služeb.

Pomocí nástrojů online marketingu se firmy snaží oslovit nové i stávající zákazníky.

Hlavní výhody online marketingu

Obrovskou výhodou online marketingu je jeho dostupnost a nízké náklady. Tradiční offline marketing, jako je reklama v televizi, na billboardech nebo v tisku, je pro většinu malých a středních firem příliš drahý a složitý.

Online marketing nabízí řadu nástrojů, které nestojí ani korunu a vyžadují jen čas. I většinu placených nástrojů online marketingu lze provozovat s velmi nízkým rozpočtem.

Druhou výhodou online marketingu je velká míra měřitelnosti. Výsledky reklamy v časopise nebo na billboardu jsou měřitelné velmi těžko nebo vůbec. V online marketingu lze celkem snadno měřit výsledky většiny marketingových aktivit.

Další výhodou je nenásilná forma online marketingu. Samozřejmě ukazovat lidem 20 x denně reklamu na produkt, o který nejeví nejmenší zájem, není o nic méně otravné, než reklama v televizi uprostřed oblíbeného pořadu.

Nicméně většina forem online marketingu může být pro potenciální zákazníky daleko příjemnější a přínosnější. Možnost poskytnout lidem kvalitní obsah na webu nebo formou e-mailingu. Nabídnout řešení problému díky tomu, že jim v placeném nebo neplaceném vyhledávání nabídneme relevantní výsledek.

Marketingová strategie
Už dávno totiž neplatí, že se marketingová strategie týká pouze velkých firem s milionovými obraty ročně. Marketingová strategie je strategický dokument, který by měl být součástí každé firmy, a to včetně té nejmenší, kde jste na jedné straně vy a na druhé zákazník. Protože i když už jste na to dva, potřebujete mít jistotu, že oba jdete správným směrem.

Každou firmu to může potkat. Rozjede své podnikání, pár měsíců je to skvělé, tržby rostou, zákazníci přibývají a po pár měsících nastane zlom. Tržby začnou padat, lidé začnou odcházet ke konkurenci a firmě nezbude nic jiného než zavřít krám. Ale co by se stalo, kdyby se v této situaci měla firma kam podívat? Někam, co ji napoví, zda to, co dělá, dělá dobře?

Nebo může nastat jiný případ. Firma to od začátku má dobře rozjeté, zákazníci jsou jí věrní, opakovaně se vracejí a firma se rozhodne spustit kampaň, aby prodej ještě více podpořila. Zjistí ale, že vlastně neví, jak celou kampaň postavit. A to je špatně. Každý by měl vědět, kam se podívat a na co se ptát, když potřebuje vytvořit dobrou kampaň nebo jen potřebuje správně oslovit svého zákazníka.

A proč je dobré mít plán? Vždycky víte, kam jdete.

Dobrá marketingová strategie by měla vycházet z průzkumu trhu a měla by být zaměřena se na správný mix produktů, aby bylo možné využit maximální potenciál podnikání. Pomocí dobré strategie dokážete správně komunikovat se zákazníkem a pochopit jeho potřeby, implementovat nejefektivnější marketingové metody nebo zjistit své konkurenční výhody.

Brandový archetyp

Co jsou to archetypy?
Všimli jste si někdy, že existují nadčasové postavy, které se objevují v historii, legendách, umění a populární kultuře?

To jsou archetypy: Všeobecně uznávané postavy, které zastupují určité základní lidské motivace a emoce. Podle švýcarského psychologa Carla Junga mají lidé tendenci používat symboliku pro pochopení svého světa. Identifikoval 12 archetypů – silné identity, skrz které vnímáme svět kolem nás.

Naše mozky podvědomě seskupují podobné věci dohromady, vzorcují. Rozpoznání společných rysů u lidí a věcí nám pomáhá zpracovat a porozumět světu kolem nás. Tyto společné rysy lidí, věcí a zážitků nás vedou ke konkrétním emocím a vyvolávají podvědomou reakci, která se nedá koupit.

Jak tedy souvisí archetypy se značkou? Odpověď je jednoduchá: Nejpodstatnějším možným způsobem.

Nejoblíbenější značky se spojují se svým publikem na hlubší úrovni, a když víte, jaký mají vaši zákazníci pocit z vaší značky, můžete svůj příběh začít vyprávět způsobem, který prohlubuje toto spojení.

Ezoterika? V žádném případě. To, že jsou značky byznys je věc jedna, ale to, že u některých značek cítíme loajalitu, dobrodružství nebo lásku, je věc druhá.

Více informací najdete ZDE!

Grafické práce

Proč je kvalitní reklamní grafika důležitá?

Grafický design je důležitou součástí Vaší prezentace a toho jak Vás vnímá okolí. Grafika by měla být originální, chytlavá, moderní a měla by oslovit Vaše zákazníky a podpořit jejich zájem o koupi produktu, nebo objednání nabízené služby. Základem je vždy správná myšlenka a vhodná kombinace barev, reklamní fotografie, elegantního písma a grafiky. Na těchto základech zpracujeme originální grafický návrh, který bude firmu reprezentovat v očích zákazníků. Základem je zaujmout a oslovit více klientů a podpořit prodej, nebo nabízené služby.

Co vše z grafiky pro Vás dokážeme vytvořit?

Na základě společné konzultace vytvoříme kreativní vizuál, který zákazníka opravdu osloví. Úspěch klienta je pro nás ta nejlepší vizitka, proto klademe důraz na kvalitu našich služeb. Navrhneme offline i online grafiku, kterou budete moci prezentovat na internetu i mimo něj. Navrhneme Vám také kvalitní responzivní webové stránky pro mobil i tablet. Vytvoříme také funkční a efektivní internetový obchod včetně SEO optimalizace. Dokážeme vytvořit také originální logo včetně logomanuálu, corporate identity (firemní styl), propagační tiskoviny, vnitřní i venkovní reklamu, webové bannery, newslettery, vizitky, letáky, plakáty, katalogy a mnoho dalšího. Navrhneme také grafiku sociálních sítí jako Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, Instagram, Youtube a dalších Vašich profilů.

Nahrávání Podcastů

Podcasty, neboli na sebe navazující série audiosouborů s mluveným slovem, již několik let stoupají v oblibě a jejich popularita zatím neklesá. Jejich využití je díky efektivnímu cílení i svobodné pozici výběru konzumenty vhodné jako prostředek šíření obsahu, který pokud dobře zvolen či vytvořen, může rychle budovat brand a šířit odborný či zábavný content na podporu edukace o službách či produktech. 

Hanisch and friends má k dispozici audio techniky, moderátory i studio, umíme adekvátně zvolit zaměření programu, asistujeme při dramaturgii a tvorbě “message”, dohlédneme na technicky perfektní podcast a finálně zaštítíme šíření na hlavní platformy s odpovídající grafikou a podpůrnými popisy pro naladění toho správného posluchačského segmentu. Další službu, kterou rádi poskytneme, jsou rovnou i kampaně na podporu šíření a propagace vašeho podcastu a s tímto i spojenou analytiku poslechovosti a dalších dat.

Kolik stojí podcast?

Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Nejčastější otázky a odpovědi pro grafického designéra.

Grafický design je oblast, která se neustále vyvíjí a je plná nových výzev. Pokud jste grafický...
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Google analytics nové generace

Na konci roku 2020 představil Google novou službu Google analytics 4, která navazuje na předchozí...
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Hanisch and friends zahajuje spolupráci s Lenkou Benetkovou

Lenka Benetková je nejen úspěšná marketingová a business poradkyně, ale také tvůrčí žena s...
ppc_pay_per_click

3 důležité trendy PPC, které je třeba sledovat v roce 2021

Pay Per Click (PPC) je model online reklamy, při kterém inzerent platí pokaždé, když je na jeho...
Marketingové trendy 2021

2021 Globální marketingové trendy

Žijeme v éře nebývalých technologických inovací, ale jedna věc zůstává neměnná: člověk. Tím, že do popředí našeho digitálního prostředí postavíme člověka, mohou značky úspěšně proplouvat stále digitalizovanějším obchodním, ekonomickým a sociálním prostředím a působit tak, aby to mělo význam.

Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Kolik obvykle stojí vytvoření webové stránky?

V průměru stojí vytvoření webové stránky kolem 16 000 korun, přičemž průběžné náklady na její...
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Vybíráte si klienty vy nebo si klient vybírá vás?

Když si zákazník pro spolupráci vybere právě vaší agenturu, je to skvělý pocit. Tým je pyšný, že se klient rozhodl právě pro vás. Na povrch se dere hrdost, stoupá sebevědomí, v agentuře se bouchá lahev alkoholu, jehož exkluzivita odpovídá předpokládané hodnotě zakázky. Svůj výběr si klient jistě dobře odůvodnil, prodíral se mnoha nabídkami jiných, neúspěšných agentur, až jeho finální výběr ukázal přímo na vás…

Blatný a TikTok

Když osobní záměr vytlačí ten profesní

Co si můžeme odnést z kritizované TikTok kampaně Úřadu vlády? Určitě poučení lehce aplikovatelná...
ne-agentura lepší pro klienty

Proč je fajn nebýt agenturou?

Z naší zkušenosti se hlavní výhoda marketingových agentur (kolaborace profesionálů) ztrácí právě pro snahu o udržení své podstaty. Administrativa, účetnictví, managementová hierarchie a opodstatnění nákladů jako nájem kanceláří a další režie, to vše se ve finále přenáší na klienta v podobě vyšších položek za práci a čas. 

Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Brandový archetyp Caregiver aneb vývoj loga Officity

Majitelka společnosti, která prodává značkový kancelářský nábytek, měla jasnou vizi. Spolu ze...

Naše práce

V čem nikdy nečarujeme, je analýza cílové skupiny a volba těch správných emocí. S radostí  kombinujeme buď ozkoušené, nebo hledáme nové způsoby, jimiž dokážeme tyto pečlivě vybrané emoce opakovaně evokovat tak, aby si Váš zákazník nejen pamatoval Vaši značku, ale aby ji preferoval. Stejně vážně bereme druhy strategií, typy platforem, vhodnost kanálů, výběr médií a propracovanost vrstev, které přes hlubokou komplexitu nakonec skvěle fungují jako jeden sourodý celek – Vaše značka.

Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Asociace

Věříme, že za každou úspěšnou značkou stojí kreativita, postavená na silných základech. Společnosti, které jsou schopny využít svůj potenciál, se stávají značkami, s nimiž se lidé identifikují a s jejichž pomocí klienti vytvářejí náhled na svět, který jim dává smysl.

Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Kreativita

Rádi klademe otázky, abychom odkryli kreativní potenciál s cílem budovat brandy, které se nebojí zkoumat, kým ve skutečnosti jsou, tak, aby vytvořily hlubší propojení se svým publikem.

Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Aspirace

Rádi se ptáme „PROČ?“. Toužíme být součástí cesty klientů, kteří jsou stateční a moudří. Jejichž cílem je vytvořit takový úspěch, který ovlivní nejen prostředí a všední životy, ale i jejich okolí.

Chcete vidět
celé portfolio?

click

Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web
Kreativní, konzultační a marketingový profesionálové
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

Lenka L. Benetková

Spolupráce s Hanisch and Friends mi pomohla realizovat můj web. Byli jediní, kdo mi nabídli individuální přístup k mému záměru a především jej pochopili. Oceňuji přístup a také to, že mi byli a stále jsou průvodci na cestě za mými pracovními úspěchy. Je pro mně důležité zachování mojí autenticity a také způsobu jakým se prezentuji a nabízím své služby. Výsledkem spolupráce je můj web, naprosto originální logo a také spolupráce na dílčích projektech. Osobní přístup v kombinaci s profesionalitou jsou pro mně dokonalé kombinace, které fungují. Díky Hanisch and Friends mám obojí!

Horský hotel, Janské lázně

Spolupráce se skupinou Hanisch & Friends je pro nás osvěžující nejen proto, že kampaně mají požadované výsledky, ale celý proces je hloubavý, analytický a pečlivý. To nás obohacuje jak z hlediska marketingového, tak i stran firemní strategie.

Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web
Grafika, reklama, SEO, Archetyp, Online, Web

pojďme tvořit společně

Petr Hanisch

Petr Hanisch

Strategy and Media

+420 602 111 334
petr@hanischandfriends.cz

Petra Sokolová

Petra Sokolová

Communications and Strategy

+420 723 676 771
petra@hanischandfriends.cz

Hanisch and Friends s.r.o.

Plzeňská 157/98 
PRAHA 5 - KOŠÍŘE
150 00

SCHRÁNKA: phxdwyj
IČO: 09340009
DIČ: CZ09340009