Majitelka společnosti, která prodává značkový kancelářský nábytek, měla jasnou vizi. Spolu ze změnou zaměření své firmy, přišla i s myšlenkou obměnit logo, které by mělo více odpovídat novému směru.
Na stole již měla několik návrhů, které však nereflektovaly transformaci společnosti, stejně tak u majitelky nezaznamenaly ideální odezvu. Do této situace jsme vstoupili my.
Prvním krokem byla komunikace s majitelkou a dalšími zástupci firmy, abychom zjistili, jaké jsou aktuální potřeby společnosti, jaké hodnoty vyznává, jaké jsou jejich cíle, jak se liší od konkurence a mnoho dalších informací, které jsme potřebovali nasát. Jedna věc je zadání, ale druhá neméně důležitá věc je získání uceleného pohledu na společnost, na jehož základě stanovíme brandový archetyp. V tomto případě jsme určili archetyp Caregiver tedy Pečovatel, který firmu nejlépe vystihoval. Prodej kancelářského nábytku je hlavní náplní společnosti, ale stejně důležitou roli hraje i péče o zákazníka. Standardem je i kontinuální servis a poradenství, jinými slovy o zákazníka je postaráno se vším všudy a ten se zde cítí jako v bavlnce.
Díky konkrétním otázkám, jsme získali jasné odpovědi. Důležité byly např. informace o tom, že společnost tíhne k ekologii a trvale udržitelnému rozvoji, inklinuje k minimalismu, základním mottem společnosti je spokojený klient a péče o něj nekončí prodejem atd.
Mezi charakterové vlastnosti Pečovatele patří ohleduplnost, štědrost, přemýšlivost, své konání směřuje k tomu, aby zajistil, ochránil, pečoval, postaral se. Přesně to jsme cítili z klienta, a o to jednodušší bylo navrhnout první výkop.
První tři návrhy akcentovaly barevnou škálu, která odpovídá archetypu, proto jsme zvolili jemnou barevnost v podobě purpurové a starorůžové, které jsme doplnili jednoduchým elementem.
Z těchto návrhů byly dva, s kterými klientka souzněla, a které jsme dále rozpracovávali. Upravili a přemístili drobný grafický prvek, zvýraznili barevnost.
Následující požadavky klienta nás od původní myšlenky podoby loga trochu odvedly, požadavek byl doplněn o výraznější barvu a akcent ekologie. Další návrh tyto připomínky akcentoval, minimalistickou typografii jsme doplnili symbolem stromu.
Z posledního kola návrhů se klient zamiloval do návrhu tmavě šedého loga se zelenou korunkou připomínající srdce a zároveň korunu stromu. Vítězný návrh znamenal výrazné osvěžení a jasnou inklinaci k ekologickým trendům, kombinace tmavě šedé a zelené působí příjemně a jemně.
Původní logo hrálo všemi barvami, výsledné logo pak akcentuje aktuální směr společnosti a zjednodušil grafický styl.
Součástí logového manuálu je zjednodušená verze loga, kterou klient bude používat např. na sociálních sítích
Využití loga na propagační předmětech
Pohled na layout stránek i s novým logem.
Finální logo
Abychom našeho klienta mohli nadchnout nejen “hezkým logem”, ale hlavně promyšleným konceptem, se kterým se vedení firmy opravdu rychle ztotožní, bylo potřeba začít u určení brandového archetypu. Tento proces považujeme za klíčový a za důležitý start v situacích, kdy vnímáme, že náš klient nehledá rychlou, kosmetickou úpravu, ale naopak hledá podporu při definování vizuální identity, reflektující hodnoty, které se zpětně také propisují do služeb, nabídky a firemní kultury. V Hanisch & friends je určování brandového archetypu oblíbený proces a velmi rádi vám o jeho průběhu a důvodech proč v něj tak věříme povíme víc.